Poznaj
Radę Ekspertów projektu
Przygarnij przestrzeń

EWA P. PORĘBSKA

PRZEWODNICZĄCA RADY

Architekt i krytyk architektury. Redaktor naczelna miesięcznika „Architektura – Murator”, członkini Rady Ekspertów European Prize for Urban Public Space, twórczyni koncepcji i organizatorka konkursu „Życie w architekturze”. Autorka wielu tekstów oraz kuratorka wielu wystaw poświęconych architekturze.

GRZEGORZ A. BUCZEK

ARCHITEKT I URBANISTA

Członek Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich, Zarządu Oddziału Warszawskiego SARP, Zespołu Koordynacyjnego Polskiej Rady Architektury oraz Urban Land Institute. Współautor Karty Przestrzeni Publicznej. Sędzia międzynarodowych konkursów urbanistyczno-architektonicznych. Wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

DOMINIKA JANICKA

ARCHITEKT I KURATORKA

Pracowała jako architekt w biurach w m.in. Chinach, Belgii oraz Niemczech. Kuratorka wystawy Fair Building, która reprezentowała Polskę w Pawilonie Polskim na XVI Biennale Architektury. Współprowadzi Pracownię Przestrzeni Publicznej w Instytucie Dizajnu w Kielcach.

KATARZYNA KRAKOWIAK

ARTYSTKA

Zajmuje się rzeźbą i architekturą przy wykorzystaniu różnych mediów, głównie dźwięku. Znana z wielkoformatowych instalacji oraz realizowanego w kilku miastach na całym świecie projektu „Radio all.FM”. Wykłada w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich ASP w Gdańsku.

MACIEJ SIUDA

ARCHITEKT I HUMANISTA

Architekt z doświadczeniem w pracowniach m.in. Hiszpanii, Japonii i USA. Zwycięzca (wraz z grupą Balon) konkursu na projekt szkoły w Jacmel na Haiti, a także autor projektu wystawy 7. edycji festiwalu Warszawa w Budowie. W 2015 nominowany do nagrody „Polacy z werwą”.

MAGDA SZWAJCOWSKA, MICHAŁ MAJEWSKI

TWÓRCY NOSTUDIO

Duet projektancki specjalizujący się w małej architekturze i architekturze tymczasowej. Znani w Polsce i na świecie dzięki mikroinstalacjom zrealizowanym w ramach akcji Archi-box zorganizowanej przez Muzeum Architektury we Wrocławiu.

PATRONI PROJEKTU
PATRON HONOROWY